Lubawskie klomby zmieniają swój wygląd...

Zakład Gospodarki Miejskiej w Lubawce informuje, że w miesiącu czerwcu b.r. zmieniliśmy wizerunek dwóch klombów w Lubawce.

Gąszcz krzewów przy Pl. Jana Pawła II w Lubawce zastąpiliśmy klombem w kształcie liścia, wypełnionym dwukolorowym grysem i otoczonym kostką granitową, na którym posadziliśmy 8 nowych krzewów ozdobnych, tj. 3 rododendrony, 3 hortensje i 2 budleje dawida, zwane też "motylimi krzewami". Rośliny umiejscowione są w okręgach o średnicy 1m, wypełnionych korą iglastą. Przy figurze pozostawiliśmy 4 krzewy włączając je w kompozycyjną całość. Wykopane rośliny zostały przeniesione do parków usytuowanych przy ul. Kościuszki, Kombatantów i Boh. Stalingradu w Lubawce.

Klomb w parku przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Lubawce, dotychczas obsadzany roślinami jednorocznymi również zmienił swój wygląd. Obecnie przypomina kwiat tulipana. Do jego wykonania, podobnie jak w przypadku klombu przy Pl. Jana Pawła II, użyliśmy dwukolorowy grys, kostkę granitową, korę iglastą oraz zrębki dekoracyjne. Wzdłuż obrzeży posadziliśmy 60 bukszpanów, a w okręgach 3 rhododendrony, 2 hortensje i 1 budleję dawida.

Poniżej prezentujemy zdjęcia klombów z roku 2016 i 2017.