"Ogródek Jordanowski" przy ul. Lubawskiej - Chełmsko Śląskie

Nazwa Zarządcy: Zakład Gospodarki Miejskiej w Lubawce

Adres Zarządcy: ul. Zielona 12, 58-420 Lubawka, Tel.: 75 741 13 22

Lokalizacja placu: Chełmsko Śląskie, przy ul. Lubawskiej u zbiegu z ul. Pocztową - Działka nr 126/10 (ok. 70 % działki)

Opis: Wejście na plac zabaw usytuowane jest z boku - od strony budynku nr 12 przy ul. Lubawskiej. W widocznym miejscu przy wejściu usytuowana jest tablica informacyjna z regulaminem korzystania z placu zabaw. Na placu przeważa nawierzchnia trawiasta z wyjątkiem miejsc przy urządzeniach pokrytych piaskiem ( grysem kamiennym ). Teren placu obsadzony krzewami niskopiennymi ( głóg dwuszyjkowy - szt. 15 ). Plac zabaw jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. W okolicy nie ma uciążliwych obiektów typu garaże itp., jednak bezpośrednio przylega on do ruchliwych ulic. Wszystkie urządzenia zabawowe wykonane są z drewna, metalu, PVC i elementów gumowych - przyjazne środowisku i dzieciom. Mogą być bezpiecznie użytkowane. Nasłonecznienie placu zabaw - dobre - ponad 4 godziny na dobę. Na placu zainstalowana jest lampa oświetleniowa - szt. 1

Wykaz urządzeń:

1. Urządzenie zabawowe - wielofunkcyjne - INTER-FLORA: zadaszona wieżyczka, pomost wejściowy, drabina pozioma do wspinania, zjeżdżalnia PCV, krata wspinaczkowa z lin.

2. Huśtawka pojedyncza - INTER-FLORA.

3. Bujak na sprężynie - dwuosobowa kołyska - CRO-QUET.

4. Bujak na sprężynie - lew - FRAJDA.

5. Huśtawka ważka "C" równoważnia pojedyncza ( uchwyty - głowy koni ) - FRAJDA.

6. Bujak na sprężynie - koń.

7. Piaskownica o wymiarach 3,00 x 3,00 m.

8. Urządzenie zabawowe - wielofunkcyjne: zadaszona wieżyczka, zjeżdżalnia z włókna szklanego, pomost z podestem wejściowym.

9. Huśtawka ważka równoważnia pojedyncza.

10. Huśtawka ważka równoważnia podwójna.

11. Huśtawka pojedyncza - CRO-QUET.

12. Bujak na sprężynie - samochód - CRO-QUET.

Ogrodzenie placu zabaw - Konstrukcja metalowo-drewniana:
a) Od strony ulicy Pocztowej i Lubawskiej oraz bocznej ściany budynku nr 12 przy ul. Lubawskiej - ogrodzenie z paneli z siatki zgrzewanej typu Bekafor Classic o wysokości 150 cm - z drutu ocynkowanego, pokrytego PCV, średnica 4mm na słupkach z metalowych prostokątnych profili zamkniętych na cokole betonowym.
b) Od strony ogródków - płot drewniany sztachetowy i płot drewniany z ażurem.

Zalecenia: Dzieci do lat siedmiu, przebywajace na placu zabaw, winne korzystać z urządzeń zabawowych, na nim usytuowanych pod dozorem osób dorosłych.